Vladimír Sitta ml.

Tradiční figurka podezřelých kauz z Prahy “MSB Legal”, opět na scéně.

Odmítli se podílet na tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy a přišli o svoji rodinnou firmu. Vladimír Sitta mladší již od července 2009 upozorňuje na nekalosti ve společnosti Neograph, založenou jeho otcem a dědem. Policie ovšem nepodnikla výraznější kroky a Sitta byl po zveřejnění kauzy odstraněn z vedení druhým spolumajitelem.

Vladimír Sitta (nar. 1981) je již 4. generací v rodině, která má papírenskou výrobu jako rodinnou tradici. Z nižších pozic se vypracoval až do role obchodního ředitele a člena představenstva. Po násilném převzetí držitelem 50% akcií Janem Janků a za asistence společníků Advokátní kanceláře Šachta Partners byl 16. prosince 2011 „odejit“. Přestože pod jeho vedením společnost vykazovala pravidelný růst, měla ziskové hospodaření a vstoupila na řadu nových trhů i mimo Evropu. Pro svoji odbornost se Vladimír Sitta stal jediným soudním znalcem na výrobu papíru v ČR.

ZDROJ: www.nfpk.cz

Více na: http://www.nfpk.cz/vladimir-sitta-ml

Příběh je bohužel smutnou ukázkou, jak hořký může být boj s korupcí, zejména tou systémovou. O roli, kterou v této kauze sehrála nechvalně známá advokátní kancelář MSB Legal, bývalá Šachta & Partners, si můžete udělat obrázek sami. Ačkoliv panu Sittovi ml. nemůžeme nijak věcně poděkovat za jeho odvahu, má naší plnou morální podporu a věříme, že na spravedlnost dojde.