Stranická výzva

Stranická výzva

Stranická protikorupční výzva

Je v podstatě totožný projekt jako „Výzva pro politiky“, s tím rozdílem, že politiky oslovuje přímo management daného politického subjektu v rámci dohodnutých pravidel s námi. Reakce a případně podepsané kodexy pak chodí k nám bez možnosti zásahu vedení strany.

V čem to straně či hnutí pomůže? 

  • Odhalit silné a slabé stránky politického subjektu v korupční problematice, což je a bude klíčové téma politiky.
  • Identifikovat silné protikorupční osobnosti a naopak rizikové osoby s vysokým korupčním potenciálem. Možné využití pro obsazování klíčových pozic, kandidátek či citlivých pozic vyžadující pevnou morální integritu (což by sice mělo platit v politice obecně, ale víme jaká je realita).
  • Samotná výzva aktivizuje protikorupční ambice uvnitř politického hnutí a jednotlivé osobnosti mohou získat významnou voličskou podporu na základě odhalení korupčního jednání.
  • Signatáři našeho kodexu Lovce korupčníků získají ve volbách, ale i v politické činnosti naší podporu v protikorupčních ambicích.

Při řádném splnění všech podmínek vypracujeme politickému subjektu analýzu s výsledky a návrhy na oblasti zlepšení a dalšími doporučeními pro oblast protikorupčního boje.

Máte-li zájem o spolupráci či bližší informace, jsme Vám plně k dispozici na našich kontaktech.

 

Projekt prozatím využili:

ano

Politické strany s vysokým protikorupčním potenciálem s možností účasti v tomto projektu:

Zeleni.logopiratilogostanlogo