Servis oznamovatelům

U korupčních kauz považuji oznamovatele za úplně klíčové pro to, aby kauza mohla být rozkryta a pachatelé potrestáni. Jsou i jiné zdroje a kanály, jak se o informaci můžeme dovědět, ale to už je většinou pozdě a pachatelé už ji mají také.“

Lenka Bradáčová – Vrchní státní zástupkyně

Odposlechy a skryté záznamy korupčního jednání jsou klíčové prvky při odhalování a prokazování korupčního jednání.”

Tomáš Sokol – elitní právník

 

Výše uvedenými citacemi bychom rádi poukázali na zcela zásadní roli oznamovatelů při odhalování a trestání korupce. Z tohoto důvodu je snad zcela jasné, proč oznamovatelé potřebují naší podporu.

Jaký servis poskytujeme?

Jako občanská protikorupční iniciativa je naše podpora omezena, nicméně díky velmi vstřícné spolupráci s dalšími organizacemi, patřící mezi protikorupční elitu, jako je Transparency International a Nadační fond proti korupci, dokážeme pomoci skutečně každému oznamovateli, jehož podnět bude obecně relevantní.

Máte-li zájem naší kapacitu v poskytování servisu oznamovatelům posílit, není nic jednoduššího, než tak učinit prostřednictvím finančního daru. Všem dárcům děkujeme!

Nabízíme:

Informační servis:

analýza podnětu, prošetření, prověření důkazů, investigativní činnost, analýza rizik a případných odvetných útoků.

Právní servis:

základní právní poznatky, analýza právních hrozeb (žaloby, trestní oznámení).

Anonymita:

spolupráce při plném zachování anonymity oznamovatele.

Technická:

zapůjčení techniky k dokumentování a zaznamenání důkazů.

Psychologická:

oznamovatelé se v rámci svého oznámení snaží do celé záležitosti z pochopitelných důvodů nezatahovat své blízké (doporučujeme svěřit se nejbližším) a často pak zůstávají sami v dlouhotrvajícím boji. My si i tento velmi přehlížený faktor uvědomujeme a jsme schopni zajistit přátelskou atmosféru v rámci komunity oznamovatelů.

Fyzická ochrana:

ve výjimečných případech jsme schopni zajistit ochranku, případně dočasný bezpečný úkryt pro oznamovatele.

Mediální:

v případě pokusů o veřejnou diskreditaci osoby oznamovatele dokážeme společně s dalšími organizacemi poskytnout relevantní prostor pro obranu.

 

Pro oznámení korupce můžete využít email: zc.uk1579690878incpu1579690878rokce1579690878vol@i1579690878neman1579690878zo1579690878

 

Nikdo a ani žádný protikorupční zákon nemá takovou moc zastavit a potrestat korupci, jako pohotový oznamovatel korupce!

Jan Hanák – autor a vedoucí projektu Lovec Korupčníků

Lovu zdar!